Тиждень вшанування пам’яті видатного поета і мислителя України - Т.Г.Шевченка.

Щороку в березні місяці в нашому дошкільному закладі  проходить тиждень вшанування пам’яті видатного поета і мислителя України - Т.Г.Шевченка.

З метою популяризації  творчої спадщини поета, активізації патріотичного виховання дітей, протягом тижня вихователями садових  груп  були  проведені різноманітні заходи: бесіди ,цикл  занять «Мудрість Шевченкового слова», літературна вікторина, музична розвага.

Ці заходи проводяться з метою виховання любові, пошани до творчості Т.Г.Шевченка, до української мови та культури, розширення знань дітей про дитячі роки великого поета, про життя людей в ті часи.

Кульмінацією тижня вшанування пам’яті Т.Г.Шевченкастала музична розвага  яка пройшла 6 березня :« Вінок слави - Кобзареві».

Вихованці старшої групи мали можливість почути пісні покладені на слова Т.Г.Шевченка,діти декламували поетичні твори великого Кобзаря, співали пісні та виконували українські народні таночки.

Проведені заходи залишили незабутній слід в  дитячих серцях. 

 "Патріотичне виховання дітей дошкільного віку"

                       

Для роботи з дітьми  педагогами  нашого дошкільного закладу було створено відповідне розвивальне середовище:

  • оформлено український куточок національної та народної символіки, де розміщено герб та прапор України, українські рушники, український посуд та іграшки.
  • оформлено добірку віршів про Україну, Київ, рідну природу, Батьківщину;
  • зібрано бібліотечку українського фольклору: народні прикмети, прислів’я, легенди, загадки, заклички, колисанки, народні ігри тощо;
  • підібрано фонотеку українських пісень;
  • підібрано та розроблено дидактичні ігри на закріплення знань про рідний край та його природу.
  • підібрано ілюстрації, ширми - пересувки.

У всіх вікових групах розроблено перспективно-календарний план  роботи на навчальний рік, у якому відображено роботу з ознайомлення  дітей з українською національною культурою, традиціями та обрядами. 

   Здебільшого така робота проводиться під час занять з художнього читання, мовленнєвої, зображувальної та еколого-валеологічної діяльності. Заняття проводяться раз на тиждень у першу половину дня відповідно до змісту програми виховання і навчання дітей віком від двох до семи років «Дитина».

Організовуючи народознавчу роботу в групах, вихователі у комплексі розв’язують пізнавальні, навчальні, виховні та мовленнєві завдання. 

  Пізнавальні завдання над якими працюють діти та вихователі вікових груп плануються за принципом від простішого до складнішого з поступовим ускладненням та передбачали розширення у дітей знань про історію українських народних свят зимово-весняного циклу, традиції пов’язані з ними тощо.

   Навчальні завдання, що плануються під час занять передбачають формування у дітей перших наукових народознавчих понять про національний одяг, національні прикраси, традиції; розвиток елементарних трудових навичок: плетіння віночків, приготування національних страв, виготовлення свищиків; інтерес до народознавчого матеріалу, вміння використовувати його в побуті, вправляння у розписуванні, плетінні, ліпленні українських іграшок, прикрас тощо.

   Розвивальні завдання передбачають розвиток усіх психічних процесів у дитини: запам’ятовування пісень, прислів’їв, загадок, уважність під час обстеження предметів українського побуту, елементів одягу та прикрас, зосередженість під час роботи з тістом та пластиліном. Діти вчаться самостійно аналізувати, зіставляти, порівнювати народні поняття, прикмети тощо.

   Окрім того, під час занять діти закріплюють знання і з мовленнєвої, зображувальної, еколого-валеологічної діяльності та художнього читання.

  З метою прищеплення дітям любові до рідного краю, поваги до національної культури, національних звичаїв під час занять активно використовується народознавчий матеріал (віночки, свищики, гончарні вироби, український одяг,знаряддя для народних ігор тощо).

Заняття з елементами народознавства сприяють вихованню у дітей духовності на національному ґрунті, доброзичливості, чесності, взаємоповаги, поваги до культури інших народів, вшанування їх традицій, оберегів. 

 Всі вихователі нашого закладу виявляють високий рівень професійної майстерності, вміння ефективно організовувати дитячий колектив, підбирати, опрацьовувати та вдало використовувати під час занять матеріал, що в результаті і забезпечує високу результативність проведених  занять.

 

 

 

 

Дидактичні ігри з "Патріотичного виховання"

Збірка матеріалів для роботи з дітьми .

19 лютого до дітей старшої та середньої групи завітав бібліотекар (бібліотеки №23) з цікавими розповідями про традиції святкування зимових свят України .

 Різдво- велике християнське свято. В цей день співають колядки, їдять запашну кутю. Не забувають навчати і шанувати звичаї українського народу і в нашому дошкільному закладі.   

14 січня в нашому садочку святкували Різдво та свято Маланки!

Діти старших груп з задоволенням приймали участь в театралізованих дійствах, декламували вірші, співали колядки для молодших дошкільників. І як годиться не обійшлося без гостинців. Діти отримали невичерпне задоволення та радість.

19 декабря в старшей группе прошло  музыкальное развлечение "Святой Николай в гости пожаловал"

З 01 грудня по 30 грудня проходить виставка дитячих робіт :"Зимонька зима!"

В период с  17 ноября по 21 ноября 2017 года в нашем детском саду прошла выставка семейных  работ из природного материала«Чудеса осенней природы».

Участниками выставки стали семьи воспитанников ДУУ, которые имели возможность проявить своё творчество, фантазию, выдумку и оригинальность, используя разнообразные природные материалы для создания поделок.

Проведение выставки общих работ детей и родителей даёт возможность взрослым поучаствовать в гармоничном развитии своих детей, а также и для себя найти интересное занятие.

На конкурс было принесено очень много  работ. Все они яркие, необычные, интересные и, самое главное, сделаны с душой! Все маленькие участники выставки получили массу положительных эмоций.

 Подобные мероприятия способствуют объединению усилий детского сада и семьи в воспитании и развитии детей, созданию условий для повышения педагогической культуры родителей, развитию детского и семейного творчества!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Семья Златника Максима «Осень»

Семья Мамаевой Яны «Ежики»

 

 

 

Розвага для дітей з правил дорожнього руху

Виставка дитячих робіт"Моя безпека"