Тиждень Толерантності в ДНЗ

В рамках всесвітнього Дня толерантності  в ОДНЗ №28 з 12.11.2018  року по 16.11.2018 року був проведений тематичний тиждень Толерантності.                                                                                                      Метою цього тижня було створити  позитивний настрій у дітей, викликати емоційну чуйність,розвивати комунікативні навички ,вчити не просто бути «такими як всі»,а поважаючи інших ,висловлювати свою точку зору.

В закладі проведено конкурс: колажів, плакатів,створена емблема толерантності,зібрана тематична квітка, яка символізує добро,любов та дружбу.

Окрасою закладу стало дерево Толерантності,на якому батьки та діти залишали свої побажання дитячому садочку та його вихованцям.

 

Підсумком дня Толерантності стала розвага «Ми дружні ,ми веселі,ми всі разом». Учасники  отримали  масу задоволення,гарний настрій,море позитиву,сміху та радості.

МУЗИЧНА РОЗВАГА        "ОСІННЯ КАЗКА"

«Нарядилась осінь в дороге намисто,золоте волосся розплела над містом.Кольорові фарби вийняла з кишені,і малює осінь жовтім по зеленім».  Саме така – чарівна, неповторна осінь зазирнула у віконце нашого садочку де 07-08 листопада 2018 року відбулося свято «Осінньої казки». В яскравих костюмах діти демонстрували свої творчі вміння в танцях, піснях та віршах. Особливо сподобались глядачам таночки наших вихованців «Веселі жабенята», таночок грибочків,одеські жарти,танок крапельок,та український танок.  Справжнім сюрпризом та окрасою свята став прихід осені, яка зачарувала всіх своєю красою, погралась з дітьми, та на завершення пригостила всіх смачними яблучками.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

19 жовтня 2018 року  у садочку пройшов День відкритих дверей. 

Основною метою заходу  було  ознайомлення батьків з роботою всіх структур ОДНЗ  та  надання  необхідних рекомендацій щодо умов проведення навчально-виховного процесу з дітьми .

Батьки в супроводі завідувача,сестри медичної старшої, вихователя-методиста, завідувача господарства  здійснили екскурсію по дитячому садочку і території закладу  та ознайомилися з умовами перебування дітей, режимними моментами .

Наприкінці дня пройшли загальні батьківські збори. Батькам було представлено презентацію «Життя дітей в садочку протягом року», «Використання прийомів ейдетики у роботі з дітьми», «НУШ – основні критерії оцінювання для  першачків», «Безпека життєдіяльності дітей та вміння правильно реагувати у виникненні надзвичайних ситуаціях», медичною сестрою підготовлено консультацію щодо необхідності щеплення дітей згідно календарю профілактичних щеплень.

 

Батьки отримали відповіді на всі питання, які їх цікавили та позитивний настрій від  цього дня.

З 08 жовтня 2018 року  по 12 жовтня 2018 року в  дошкільному закладі  пройшов «Тиждень безпеки  дитини».

Метою проведення «Тижня безпеки дитини» було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.

Протягом тижня педагогами закладу було проведено ряд заходів з дітьми: виставка дитячих малюнків «Бережи себе, малюк», «Вогонь ворог-вогонь друг!» тощо; ігрові тренінги; цикл тематичних занять та ігор;музична розвага .

Також   з працівникам ДНЗ був проведений інструктаж з пожежної безпеки відповідальною особою та практичний тренінг «Користування засобами індивідуального  захисту»  .

12 жовтня 2018 року в ДНЗ було проведено практичне заняття-тренінг «Евакуація дітей на випадок  пожежі» на якому відпрацьовані питання безпечної поведінки та швидких дій в умовах задимлення або пожежі у приміщенні.

 

Всі учасники навчально - виховного процесу крім теоретичних знань отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.

Підсумки проведення Тижня БЖД (безпеки життєдіяльності) який завершився практичним заняттям-тренінгом «Евакуація дітей та працівників на випадок пожежі» :

З 16 квітня 2018 року по 20 квітня 2018 року в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №28 пройшов «Тиждень безпеки дитини». Метою проведення «Тижня безпеки дитини» було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій. Протягом тижня педагогами закладу було проведено ряд заходів з дітьми: виставка дитячих малюнків «Бережи себе, малюк», «Вогонь ворог-вогонь друг!»; ігрові тренінги; цикл тематичних занять,ігор;музична розвага. Незабутнє враження у дітей старшої групи залишилось після екскурсії до пожежної частини. Рятувальники розповіли дітям про факти надзвичайних ситуацій, які виникають на території району, а також при¬гадали правила безпечної поведінки в побуті, зокрема при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли дошкільнят від небезпечних забав з сірниками й запальничками, а також під час відпочинку в лісі, на водних об’єк¬тах, при виявленні вибухонебезпечних предметів. Також продемонстрували техніку та обладнання, що знаходяться на озброєнні в пожежно-рятувальному підрозділі та якими вони користуються під час різних надзвичайних подій. Усім учасникам детально розповіли про призначення обладнання в надзвичайних ситуаціях. 20 квітня 2018 року в ОДНЗ№28 було проведено практичне заняття-тренінг «Евакуація дітей на випадок пожежі» на якому відпрацьовані питання безпечної поведінки та швидких дій в умовах задимлення або пожежі у приміщенні. Всі учасники навчально - виховного процесу крім теоретичних знань отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.

 

Зустріч працівників Одеських ДНЗ №7, 28 з провідним інспектором Суворовського РВ у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області 
12 Апреля 2018

Відповідно до наказу департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 30.03.2018 р. № 89 «Про організацію та проведення «Дня цивільного захисту» та «Тижня безпеки дитини» в рамках «Місячника Цивільного захисту» в закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси», згідно з річним планом роботи ОДНЗ№7 та ОДНЗ№28 , з метою підготовки до дій у надзвичайних ситуацій працівників та вихованців дошкільних закладів 10 квітня 2018 року на базі Одеського ДНЗ № 28 відбулась зустріч працівників Одеських ДНЗ №7, 28 з провідним інспектором Суворовського РВ у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області лейтенантом служби цивільного захисту Дячук А.В. Під час проведення заходу Дячук Альона Віталіївна роз’яснила працівникам елементарні вимоги правил пожежної безпеки, довела статистику виникнення пожеж, детально ознайомила зі структурою вогнегасника та його правильним застосуванням згідно вимог, а також нагадала про порядок дій працівників у разі виникнення надзвичайної ситуації та використання за призначенням засобів індивідуального захисту органів дихання . Інспектор Суворовського РВ у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області наголосила на тому, що працівникам дошкільних навчальних закладів дуже важливо чітко знати порядок дій у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, що можуть загрожувати здоров'ю та життю людей. Адже завдяки умілим та чітким діям під час виникнення вищезазначених ситуацій можна запобігти жертвам та надати можливість спеціальним підрозділам виконувати завдання щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. На завершення зустрічі рятувальник дала компетентні відповіді на усі питання, які цікавили працівників та надала практичні рекомендації щодо підтримання належного протипожежного стану у службових приміщеннях при використанні електричної техніки,утримання засобів пожежогасіння та запасних виходів.

06 квітня 2018 року пройшла музична розвага                 " Святкуємо разом  Великдень"

В дошкільному закладі з метою ознайомлення дітей із традиціями та звичаями, пов’язаними зі святом Великдень була проведена розвага «Свято Великдень» для дітей молодших груп та старшихї групи . Педагоги розповідали дошкільникам про народні традиції освячення паски, великоднього кошика, розписуванням писанок та крашанок. Протягом розваги діти читали вірші, співали Великодні та весняні пісні, водили святкові хороводи, танцювали з квітами, грали в народні ігри. Багато емоцій і вражень залишилось у малюків від цього дійства. А головне, що саме такі заходи формують у малюків патріотичні переконання через відродження національних звичаїв та обрядів, виховують у дошкільників шанобливе ставлення до культурної спадщини українського народу.

З приходом весни розквітають перші ніжні квіти, дзвенять голоси пташок, на душі стає легко й радісно, і хочеться співати. Тож не дивно, що саме о цій порі року відзначають свято мам і бабусь. Чудовим подарунком для них стало свято, присвячене 8 Березня, яке підготували педагоги і вихованці дошкільного закладу під керівництвом керівника музичного. Сучасні пісні, веселі таночки, зворушливі вірші - все це протягом свята висловлювало почуття любові до мами, бабусі, сестрички. Запрошені дорослі отримали від виступу малюків позитивні емоції, яскраві подарунки - листівки із святом, які виготовили діти власноруч. Саме такі заходи виховують у дошкільників позитивне ставлення до свята, шанобливе ставлення до матусі, бажання брати активну участь у святі.

В рамках проведення міжнародного свята Дня Святого Валентина 14 лютого 2018 року в дошкільному закладі пройшло яскраве дійство. Метою проведення заходу було ознайомлення дітей з традиціями святкування Дня Святого Валентина; поширити загальні знання дітей про свято, які не є українськими національними, але широко відзначаються в Україні; виховувати почуття доброти, любові до рідних та оточуючих. Захід пройшов за активної участі педагогів ,батьків та дітей. Діти читали вірші, слухали святкові пісні, брали участь в іграх «З’єднай серце», «Велике серце любові», танцювали та отримали солодкі подарунки. Вихованці отримали багато корисної інформації про історію свята і яскраві враження від святкового заходу.

   Масляну святкували,
Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи
Та й млинці усім на диво.
Ой, яке ж то гарне свято -
Вас дозвольте привітати!

Під таким девізом пройшло святкування початку тижня Масляної у нашому дитячому садочку.

Метою проведення свята було ознайомлення дошкільнят з традиціями святкування Масляної  в Україні; прищеплювати цікавість та інтерес до народної творчості; виховувати повагу до українських народних звичаїв та традицій; сприяти розвитку мовлення та активізувати дитячу уяву та творчість.

Протягом тижня педагогами закладу було проведено ряд підготовчих заходів з дітьми: бесіди «Історія Масляної», «Звичаї, традиції та обряди під час святкування Масляної», народні ігри за тематикою свята, перегляд документального фільму про Масляну.

Комплекс попередніх заходів до свята, проведений музичним керівником та вихователями усіх груп, дав свої результати під час проведення свята «Початку святкування тижня Масляної» в урочисто прикрашеній музичній залі. Святкування проходило в атмосфери радості та веселощів: діти відгадували загадки, брали участь в іграх та розвагах , діти старшої групи підготували вірші про Масляну, а вихованці молодшої групи  презентували танок .  

Загалом усі присутні отримали яскраві враження від святкування Масляної, адже усі вихованці дитячого садка були активними учасниками дійств.

Завершення свята ознаменувалось солодкими частуваннями усіх присутніх: діти із задоволенням їли запашні млинці з варенням.

 

 

З 09 жовтня 2017 року  по 13 жовтня 2017 року в  Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №28 пройшов «Тиждень безпеки  дитини».

Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.

Протягом тижня педагогами закладу було проведено ряд заходів з дітьми: виставка дитячих малюнків «Бережи себе, малюк»; ігрові тренінги, цикл тематичних занять-ігор.

Незабутнє враження у дітей старшої групи залишилось після екскурсії до пожежної частини. Рятувальники розповіли дітям про факти надзвичайних ситуацій, які виникають на території району, а також при­гадали правила безпечної поведінки в побуті, зокрема при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли дошкільнят від небезпечних забав з сірниками й запальничками, а також  під час відпочинку в лісі, на водних об’єк­тах, при виявленні вибухонебезпечних предметів. Також продемонстрували техніку та обладнання, що знаходяться на озброєнні в пожежно-рятувальному підрозділі та якими вони користуються під час різних надзвичайних подій. Усім учасникам детально розповіли про призначення обладнання в надзвичайних ситуаціях.

 12.10.2017 року було відвідано дитячу районну бібліотеку № 23. Діти із задоволенням переглянули театральну виставу «Кицькин дім», приймали участь у конкурсах та іграх, які підготували для них бібліотекарі. 

Взаємодія педагогів та родини дає плідні результати : допомагає дітям отримати міцні теоретичні знання та практичні уміння безпечного перебування вдома,у дитячому садку, на спортивному майданчику та в природному довкіллі, допомагає знаходити правильні рішення з непростих ситуацій.

Також в дошкільному закладі було проведено тематичний день «Безпека руху – це запорука життя » .

Протягом дня вихованці розширили та закріпили свої знання у сфері дорожнього руху, що в свою чергу сприяє до більш безпечної поведінки дітей на дорогах та є профілактикою дитячого травматизму .

      Діти з задоволенням приймали участь у створених проблемних  дорожніх ситуаціях, грали в дидактичні ігри «Сигнали світлофора» , «Знаки, що говорять», вивчили вірші В. Паронової «Світлофор», «Зебра».

Педагоги закладу доклали багато зусиль для виховання у дітей почуття особистої безпеки під час знаходження на вулиці, закріпили в ігровій формі знання правил вуличного руху, поведінки на вулиці, призначення світлофору та деяких дорожніх знаків.

«Нині осінь нас чарує, неповторна, чарівна.

Різні барви нам дарує, і дивує нас вона».

   Саме така – чарівна, неповторна осінь зазирнула у віконце нашого дошкільного закладу, де 06 листопада 2017 року відбулося свято «Осінь завітала в гості до малят». В яскравих костюмах діти демонстрували свої творчі вміння в танцях, піснях та віршах. Особливо сподобались глядачам таночки наших вихованців «Веселі жабенята», таночок грибочків та овочів. Справжнім сюрпризом та окрасою свята став прихід осені, яка зачарувала всіх своєю красою, погралась з дітьми, та на завершення пригостила всіх смачними яблучками. Святковий настрій, безліч позитивних емоцій та вражень отримали діти, педагоги та батьки вихованців. Свято осені залишиться приємним спогадом в житті дружньої родини нашого дитячого садка.

Размещено на сайте OMR.GOV.UA: 01.09.2017 16:18:48

В Одессе после капремонта открыт детский сад на Пересыпи. Фото

Мэр Одессы Геннадий Труханов: Это 14-й детский сад, открытый в Одессе за последние три года. Завершается ремонт еще в трех детсадах. Это совершенно новые условия для воспитания, организации досуга и обучения детей

1 сентября 2017 года после капитального ремонта открыл свои двери для маленьких одесситов детский сад №28 на Пересыпи. 

Садик на 5 групп располагался в здании на улице Черноморского казачества, 14 с 1930 года. Зданию требовался ремонт, к тому же на крышу упало дерево, обвалился потолок в музыкальном зале.


С 2015 года в двухэтажном здании проводился капитальный ремонт с перепланировкой помещений. Была выполнена замена кровли, покрытий полов, дверных и оконных блоков, демонтаж балконов, наружная и внутренняя отделка. Полностью заменены инженерные сети, установлена система солнечных коллекторов для круглогодичного подогрева воды. В новый садик приобретена новая мебель, техника, оборудование, сантехника и игрушки. Также отремонтировано отдельно стоящее одноэтажное здание прачечной. Выполнено благоустройство территории с обустройством пожарного выезда, а со второго этажа здания организованы два пожарных выхода. 

«Это 14-й детский сад, открытый в Одессе за последние три года. Это совершенно новые условия для воспитания, организации досуга и обучения детей», - подчеркнул Геннадий Труханов. 

Літо- прекрасна пора року, що дарує нам чудову нагоду долучити дітей до праці в природі,розширити їх природознавчі знання,навчити бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його.

Саме така робота є джерелом не тільки позитивних емоцій, а й сприяє їх інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

Діти вчаться встановлювати зв’язки між окремими явищами, зокрема умовами зростання та інтенсивністю розвитку рослин.

Дошкільнята на практиці засвоюють знання про залежність всього живого від задоволення їх потреб, дізнаються про роль людини в природі. Зрозумівши ці зв’язки,діти більш свідомо ставитимуться до природи. 
В нашому дошкільному закладі з 21.07.2015  по 24 .07.2015 р. пройшов тематичний тиждень «У світі рідної природи». Під час тижня були проведені різноманітні тематичні заходи: бесіди, спостереження, праця в природі.

Один з тематичних днів був присвячений праці на квітнику.Працюючи на квітнику педагог закріпила з дітьми назви рослин , догляд за ними,сприяла розвитку спостережливості та допитливості, виховувала у дітей бажання активно пізнавати природне довкілля.  Діти були захоплені працею. Під час праці у всіх був бадьорий настрій, всі були задоволені отриманим результатом. 

Літне оздоровлення

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи нашого дошкільного навчального закладу.

         Для дітей повітря, сонце, вода, підвищення рухової активності, збагачення раціонального харчування – усе це забезпечує позитивний вплив на стан здоров’я дошкільників.

         Основною метою роботи вихователів нашого садочку у літні місяці полягає в забезпеченні оздоровлення, збереження життя дітей та організації активної, змістовної, різноманітної та цікавої для них діяльності, під час якої формується дитячий колектив, засвоюються правила та виховуються позитивні навички культурної поведінки, накопичуються уявлення про навколишній світ та оточуюче середовище.

         Протягом дня з вихованцями проводяться ігри (з правилами, творчі, з природними матеріалами); загартовуючі  процедури; спостереження; забезпечується: самостійна художня діяльність, самостійна пізнавальна діяльність, самостійна ігрова діяльність, також з дітьми проводиться різноманітна трудова діяльність (праця в природі).

        

      

Пісок і вода найулюбленіші матеріали для ігор і занять дітей.

Ці природні матеріали мають велике профілактичне значення для оздоровлення дітей.

Діти отримують насолоду граючи в «Ігри з піском і водою ".

Пісок їх захоплює та заворожує своїми безмежними властивостями .

 

Одним із найпоетичніших свят українського обрядового календаря є свято Івана Купала (Купайла), яке припадає на 7 липня. Історично цей день був днем літнього сонцестояння, що збігався з Різдвом Івана Хрестителя. У розпал літньої оздоровчої кампанії 9 липня в нашому садочку відбулося свято Івана Купала «Ой, на Івана, ой, на Купала».

Головними дійовими особами свята стали Купало та Марена. Педагоги професійно і весело ознайомили дітей з історією та народними традиціями святкування українцями дня Івана Купала, закріпли знання купальських пісень, українських народних хороводів, уміння виразно читати вірші напам’ять; розвивали музично – хорові навички та хороводні рухи, спритність, кмітливість. У віночках, з любов’ю, сплетених мамами, діти водили хороводи, грали веселі ігри.

         Основою свята стало збагачення дітей позитивними емоціями, формування у дошкільників почуття національної свідомості, виховування почуття любові до рідного краю. Педагогічний колектив ретельно підійшов до організації та святкування найпоетичнішого літньго свята українського народу, залучивши батьків вихованців до його проведення.

Екскурсія до дитячої бібліотеки №23

У кожного народу є свої національні святині, символи - серед них Конституція-головний Закон, за яким ми з вами живемо в Україні, адже Україна – це наша Конституція, рідна мова, мальовнича природа, талановитий народ і звичаї, які споконвіку шануються і бережуться.

В рамках відзначення  Дня Конституції України 26 червня в старшій та середній групі пройшли тематичні заняття : «Це моя Україна, це моя Батьківщина»; «Конституція – основний закон України».

З метою оздоровлення  та формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я, сприяння формування навичок здорового способу життя.

18 червня 2015 року в нашому дошкільному закладі пройшла спортивна розвага «Ми – спортивні малюки, виростаємо залюбки», учасниками якої  стали вихованці всіх вікових груп.

Цікаві естафети та конкурси сприяли спортивному духу, бажанню перемогти. Веселий, піднесений настрій, оптимізм та завзятість панували впродовж всього свята. Команди  були нагороджені медалями  та призами.

02 червня в нашому дошкільному закладі відзначили Міжнародний день захисту дітей - це прекрасне свято радості і одвічної надії про щасливе дитинство,адже саме в дітях ми, дорослі, хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо щоб вони росли здоровими, радісними та щасливими прославляли свої родини і рідний край.

         Свято розпочалось   з привітання музичного керівника, який побажав дітям злагоди, миру, любові, добра, теплих і щирих посмішок, вірних друзів та якомога більше радісних та щирих подій у їхньому житті.

         Після привітання малюки  були  запрошені   на святкову розвагу «Щасливе дитинство» , під час якої вони залюбки танцювали, весело співали,читали вірші, грали в ігри та відгадували загадки.

         Фінальним акордом свята став конкурс малюнку на асфальті «Веселкова країна дитинства» .

         Після  конкурсу вихованці отримали солодкі  подарунки та повітряні кульки.

Тематичне заняття в старшій групі по ознайомленню дітей із вишиванкою   присвячене  «Дню  вишиванки»

21 травня 2015 року  наш український народ величає українську вишиванку. В нашому дошкільному закладі з метою виховання патріотичних почуттів до рідного краю, національної культури і мистецтва був проведений «День української вишиванки».

          В  групі старшого дошкільного віку пройшло тематичне заняття по ознайомленню дітей із вишиванкою та декоративному малюванню.

         Під  супровід українських мелодій, діти у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг,грали в дидактичні ігри «Одягни українку та українця» , «Вишиванка – символ України»  та малювали українські національні вишиванки.

         Наші вихованці вже змалечку знають, що вишиванка для українця – не лише вбрання, яке одягається у найважливіші дні життя або на свята.

         Це символ приналежності до роду та нації, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється наш народ у багатомірному, багатовбраному глобалізованому світі. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є вишиванка.

19 травня пройшла перевірка готовності дошкільного навчального закладу до літнього оздоровчого періоду  

Перевірка закладу здійснювалася комісією у складі : трьох представників Відділу освіти Суворовської районної адміністрації та представника СЕС.

ГОТУЄМОСЬ ДО ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ

З 11 травня по 15 травня пройшов "Тиждень безпеки життєдіяльності"

Заняття з прожежної безпеки в старшій групі №4

Заняття в середній групі №2 з правил дорожнього руху

7 травня 2015 року  вихованці старшої групи  брали участь у заходах присвячених відзначенню 08 травня 2015 року 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 9 травня 2015 року  70-ї річниці завершення Другої світової війни «Пам’ять вічно жива», які  відбулися в читальному залі дитячої бібліотеки № 23 . 

Участь вихованки старшої групи №4 Кобзарь Софії у конкурсі "Зоряна юність Одеси"

23 квітня до дітей середньої групи №2                             завітав бібліотекар (бібліотеки №23).

Выставка совместных работ детей и родителей "Светлая Пасха"